CASTROL EDGE PRZEDSTAWIA, czyli realny wyścig po torze widzianym w wirtualnej rzeczywistości

Świat stanął na krawędzi 🙂

Castrol EDGE organizuje kolejną edycję Titanium Trials i przedstawia #VirtualRacers — najpierw inny świat, a teraz podwójne niebezpieczeństwo.

Za młodych lat ścigało się po mieście Maluchem podprowadzonym tacie 🙂 Po wgnieceniu blachy na przodzie Fiacika przez perfidny słupek ogrodzeniowy, który nagle stwierdził, że zmieni miejsce postoju, wjechałem z powrotem do garażu. Na przodzie samochodu oparłem drabinę, pozorując jej upadek i zwalając winę za uszkodzenia… Po kilku latach przyznałem się tacie 🙂 Powiedział, że gdybym to zrobił od razu, to nie usiadłbym przez tydzień na d…. Teraz się z tego śmialiśmy 🙂 Taka to była Polska lat 80-90, miała jednak swoje uroki… Może mniej niż dziś, ale życie było jakoś wolniejsze i bardziej rodzinne 🙂 Tylko czy my, maniacy samochodów, chcemy wolniej??

I tak czasami patrzę jak zmienia się świat pchany przez nowe technologie. Kiedyś chcąc pograć z kuzynem na Atari, wkładaliśmy taśmę w magnetofon i szliśmy się bawić do ogrodu 🙂 Coś na kształt Pacmana wgrywało się chyba z 40 minut 🙂

A dziś proszę….  jednocześnie ściga się dwóch panów, którzy poruszając się samochodami po realnym torze, mają jednak na głowie kaski Oculus Rift Kit 2, wprowadzające ich w wirtualną rzeczywistość usianą przeróżnymi przeszkodami czy zakrętami. Tych dwóch śmiałków to kierowca wyścigów Formula Drift Matt Powers oraz brytyjski kierowca wyczynowy Ben Collins, znany zapewne Wam jako słynny„Stig”.

Dzięki połączeniu technologii gier wideo z prawdziwymi umiejętnościami prowadzenia samochodu, pojazdy reagowały na trasie w świecie rzeczywistym. I nie były to jakieś elektryczne bestie, pędzące po torze 30 km/h 🙂 tylko najprawdziwsze Fordy Mustangi V8 2015. Oczywiście smarowanie zapewnił im organizator całej zabawy, czy firma Castrol. „Virtual Racers” jest najnowszym odcinkiem Titanium Trials Castrol EDGE — serii wyzwań wyścigowych, które łączą człowieka, maszynę i olej, aby sprawdzić granice ich możliwości. Dodatkowo to pierwszy na świecie taki realno-wirtualny wyścig!!!

Poniżej możecie zobaczyć dwa filmy, pierwszy z samego wyścigu, drugi z przygotowań do rajdu. 

A jak sam wyścig komentują kierowcy?

Ben Collins: „W swojej karierze brałem już udział w niezwykłych próbach prowadzenia samochodu, ale ta była zdecydowanie z najwyższej półki. Najtrudniej było przyzwyczaić się do wirtualnego świata, wcisnąć gaz i zaufać intuicji, odrzucając na bok racjonalne myślenie. Nie jest to proste, kiedy każda część twojego ciała mówi ci, że to co widzisz nie istnieje, a wiesz, że prowadzisz prawdziwy samochód z dużą prędkością. Jednak wiedziałem, że olej Castrol EDGE poradzi sobie z tym zadaniem”.

Matt Powers: „Z wielką radością ponownie założyłem swój kask Castrol EDGE, a rywalizacja z Benem, legendą wyścigów, na trasie z innego świata była niesamowita. Utrata pierwszego miejsca w ciągu ostatnich kilku sekund zupełnie mnie załamała. Z pewnością będę domagał się rewanżu”.

Cóż, trochę mnie wzięło na wspomnienia 🙂 Ten Maluch, Atari, pierwsze lego….
A dziś? Smartfony, tablety, szybkie komputery, mocne samochody, wirtualne rzeczywistości, gry, konsole… Nawet olej lepiej smaruje nasze maszyny…. OK, przeszłość miło powspominać, wybieram jednak przyszłość !!!!!

WYŚCIG 

https://www.youtube.com/watch?v=A5mrGjD7H8Y

PRZYGOTOWANIA DO WYŚCIGU

https://www.youtube.com/watch?v=GUJQ28IgqIk

Maciek

PS. Zdjęcia i materiały Castrol i PR Network.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *