F1 SAFETY CAR i MEDICAL CAR 2015 – AMG GT S i C63 AMG S

Mercedes pozostaje na kolejny sezon w wyścigach F1, nie tylko ze swoimi bolidami. Mercedesy będą również pełnić rolę zabezpieczenia wszystkich Grand Prix. Nowym samochodem bezpieczeństwa (Safety Car), który zastąpi SLS-a AMG, będzie model AMG GT S, który właśnie pojawił się w ofercie producenta ze Stuttgartu. 

Pod maską pracuje ręcznie składany silnik V8 AMG, o pojemności 4-litrów i mocy 510 KM. Pozwala on na rozpędzenie AMG GT S od 0-100 km/h w czasie 3,8 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 310 km/h. Przy okazji wspomnę, że jest to samochód w wersji „cywilnej”, który każdy z Was może zakupić u dealerów Mercedesa, określony właśnie jako AMG GT S. Warto również dodać, że sygnalizacja świetlna Safety Cara została specjalnie zaprojektowana w tunelu aerodynamicznym, tak aby poprawić wydajność oraz zapewnić bezpieczeństwo bolidom F1 jadącym za samochodem.

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_1

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_2

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_4

 

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_5

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_6

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_8

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_9

Mercedes-Benz-AMG_GT_S_F1_Safety_Car_10

Za kierownicą również w tym sezonie zasiądzie Bernd Maylandern (1), którego partnerem odpowiedzialnym za kontakt z kontrolą wyścigu oraz monitorującym wydarzenia na torze za pomocą iPada, będzie Peter Tibbetts (2). W zeszłym sezonie całe GP F1 zdominował Mercedes, jak będzie teraz?? Już niedługo pierwszy wyścig, który pokaże możliwości każdego z zespołów.

Safety Car w ubiegłym sezonie wyjeżdżał ze strefy bezpieczeństwa 10 razy, na 19 rozegranych wyścigów. Jaki będzie poziom rywalizacji, i ile razy w obecnym sezonie zobaczymy AMG GT? Na podsumowanie trzeba jeszcze trochę poczekać 🙂 , ja mam nadzieję, że emocji nie zabraknie 🙂

(1)

Safety Car SLS

(2)

Formula One World Championship

Kolejnym modelem Mercedesa ze stajni w Affalterbach, który – miejmy nadzieję – się nie przyda, będzie nowa klasa C 63 AMG S, w wersji kombi. Samochód dysponuje również silnikiem 4.0 V8, ustępując AMG GT minimalnie w sprincie do pierwszej setki – 4.1 sek. Model ten będzie MEDICAL CARem F1, w którego składzie zasiądzie kierowca – Alan van der Merwe (na zdjęciu z prawej), wraz z szefem lekarzy Ianem Robertsem (na zdjęciu z lewej). W tej „R-ce” może podróżować oprócz kierowcy dwóch lekarzy wraz ze sprzętem medycznym, w tym z defibrylatorem i respiratorem. Ja jednak jestem za tym, żeby żadna zabawka do niczego nie była im potrzebna 🙂 Lepiej niech chłopaki pojeżdżą po torze, po skończonym wyścigu – dla fanu, a nie w jego trakcie …

Formula One World Championship

Tak prezentuje się Medical Car

Mercedes-Benz-C63_S_AMG_Estate_F1_Medical_Car_1

Mercedes-Benz-C63_S_AMG_Estate_F1_Medical_Car_2

Mercedes-Benz-C63_S_AMG_Estate_F1_Medical_Car_3

Mercedes-Benz-C63_S_AMG_Estate_F1_Medical_Car_4

Mercedes-Benz-C63_S_AMG_Estate_F1_Medical_Car_5

Mercedes-Benz-C63_S_AMG_Estate_F1_Medical_Car_6

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *