Ferrari 340 Mexico 1952 Vignale Berlinetta

3

Jestem pracownikiem i fanem Mercedesa, jednak kiedy widzę taki samochód jak Ferrari, nie jestem w stanie się powstrzymać żeby o nim nie napisać. Ferrari 340 Mexico powstało w zaledwie czterech egzemplarzach, z czego trzy to coupe – Berlinetta. Auto ważące ok. 900 kilogramów napędzane było 4,1-litrowym silnikiem V12 o mocy prawie 280 KM. Model ten powstał specjalnie z myślą o wyścigu Carrera Panamericana, który uważany był za najniebezpieczniejszy na świecie i w konsekwencji przetrwał tylko pięć lat.

Najlepszy wynik, czyli trzecie miejsce, Ferrari uzyskało w 1952 roku. Wtedy Ferrari 340 Mexico prowadził Luigi Chinetti. Oryginał tego wyścigowego modelu sprzedano w sierpniu 2011 roku na aukcji za 4,3 miliona dolarów!!!. Samochód na prostych rozwijał aż 280 km/h, co w 1952 roku było na prawdę oszałamiającym wynikiem.

3

 6

  1

8

2

W 2011 roku powstało Ferrari 340 od GWA Auto Design&Tuning, które miało przypominać o tym sukcesie, jak również uświetnić 60 urodziny legendarnego wyściugu Carrera Panamericana. Zupełnie nowe F340 Competizione powstało na bazie Ferrari 456 M, we wnętrzu pojawiły się m.in. karbonowe fotele, klatka bezpieczeństwa i zestaw bagażowy. Model jest dłuższy o 38 cm od 456, ale rozstaw osi pozostał identyczny. Ten sportowy model Ferrari otrzymał także nowe hamulce, nowy układ wydechowy, 18-calowe felgi w stylu retro, sztywniejsze obniżone zawieszenie oraz zmodyfikowany silnik, który połączony został z ręczną skrzynią 6-biegową. Napędza go V12 o pojemności 5,4 litra i mocy 476 KM. GWA F340 Competizione powstało tylko w jednym egzemplarzu, jeżeli znajdą się jacyś chętni, firma wyprodukuje kolejne sztuki. Cena?? Nawet nie szukam, ale chyba nie ma co liczyć na taniość i promocje 🙂 Według mnie ten egzemplarz Ferrari to kolejny przykład piękna motoryzacji, który potwierdza moją opinię, że firmy motoryzacyjne powinny wskrzeszać swoje stare modele i oferować je klientom. Pewnie nie trudno byłoby znaleźć kilkudziesięciu bogatych wariatów, którzy chętnie zamówiliby takie cudo 🙂 Maciek.

 5

 4

7

2 myśli na “Ferrari 340 Mexico 1952 Vignale Berlinetta”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *