FERRARI F80 – czapki z głów !!!

Ferrari F80 Concept. Na razie to projekt nowego modelu, który miałby zastąpić model LaFerrari. Samochód został stworzony przez włoskiego stylistę Adriano Raeliego. A jak się przedstawiają DANE TECHNICZNE ?? Ufffffff

Oprócz zarysowania nowej linii, Adriano określił parametry, które siedzą mu w głowie. I tak samochód miałby być napędzany silnikiem V8 z podwójnym doładowaniem, jego moc miałaby wynieść 900 KM !!! Mało tego Adriano chciałby wprowadzić dodatkowo do napędu, znany z Formuły1 system odzyskiwania energii KERS, który miałby dodać F80 kolejne 300 KM !!! Wg symulacji, samochód miałby przyspieszać do 100 km/h w 2 (słownie: DWIE !!!) sekundy. Prędkość maksymalna nieco ponad 500 km/h (słownie: PIĘĆSET !!!).

Jak tylko zobaczyłem zdjęcia F80, zaniemówiłem. Ferrari robi bardzo ładne samochody, ale ten to już chyba maks tego co można wymyślić dziś w stylistyce. Nie wiem co Ci projektanci zażywają, ale mają niesłychanie wybujałą wyobraźnię. Lepiej te same środki podawać u wszystkich producentów, nie musielibyśmy na drodze oglądać wynalazków typu – … dobra nie napiszę, bo może się ktoś poczuć urażony 🙂

Miałem okazję spotkać się z projektantem nowego Mercedesa klasy S i S-Coupe – Robertem Leśnikiem, i wg mnie też ma dobre dragi 🙂 S-Coupe jest piękny !!! A o tym spotkaniu jeszcze Wam napiszę.

Drodzy Państwo, jak dla mnie – CZAPKI Z GŁÓW. Zaczynam się modlić, żeby samochód w tej formie trafił do produkcji i daję na mszę, żebym miał okazję kiedyś do niego wsiąść.

A jak Tobie się podoba ??

m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *