Kręcimy film, czyli przekazanie nowych GLC dla GOPR-u

Witajcie 🙂

Dziś chciałbym Wam napisać o wydarzeniu w którym miałem okazję brać niedawno udział. A było to przekazanie nowych Mercedesów GLC dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasza firma wspiera ratowników dostarczając im samochody, które biorą udział w akcjach poszukiwawczych czy ratunkowych a także prewencyjno-szkoleniowych. W Polsce jest 8 oddziałów GOPR do których Mercedes przekazuje co roku 8 nowych samochodów. Współpraca trwa już od 2011 roku, kiedy to dostarczono 8 nowych Mercedesów GLK w pakiecie Off Road. Dzielnie służyły i pomagały GOPR-owcom w ich pracy, aż do października tego roku, kiedy to wprowadziliśmy do sprzedaży następcę GLK – czyli nowego GLC.

W związku ze zmianą modelu, do GOPR-u trafiło osiem nowych GLC. Czy sprawdzą się w swojej nowej roli? Czas oczywiście pokaże, choć jestem przekonany, że zdecydowanie tak. Ratownicy chwalili do tej pory GLK za jego wszechstronność, dobry stały napęd wszystkich kół 4Matic, komfort, pracę zawieszenia i jakość prowadzenia -zarówno na utwardzonych drogach jak i w terenie.

Po jazdach GLC, które miałem okazję odbyć z ratownikami GOPR, poznałem ich pierwsze wrażenia i porównania do GLK. Chwalą jeszcze większy komfort, ciszę w środku, kulturę pracy zawieszenia, nową 9-cio biegową skrzynię automatyczną, LED-owe reflektory, które genialnie doświetlają leśne bezdroża. Napęd pozostał ten sam, więc pewnie nie będą mieli na co narzekać 🙂 Jako plus w stosunku do GLK wskazali wielkość samochodu. Wcześniej podczas np. poszukiwań zaginionych w górach osób, podróżowanie pięciu wysokich ratowników sprawiało trochę problemów, z tyłu było dość ciasno. W GLC jest dużo więcej miejsca, a i większy bagażnik pozwoli lepiej spakować potrzebny sprzęt.

Przekazanie nowych GLC odbyło się w Krynicy Zdroju na Jaworzynie Krynickiej ( 1 114 m. n.p.m.). Przy tej okazji brałem udział w zdjęciach do filmu i miałem przyjemność być kierowcą, przejeżdżającym te odcinki trasy, które miały charakteryzować się większą dynamiką. Zabawa była super choć praca filmowca, szczególnie w górskim plenerze, do łatwych nie należy.

Poniżej przedstawiam Wam film nad którym pracowaliśmy oraz zdjęcia z planu.

Pozdrawiam Was Maciek

G A L E R I A

Zdjęcia facecar.pl i Mercedes-Benz Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *