Magic Body Control Mercedesa – na polskie drogi?? A co do tego ma kura??

Mercedes w nowej klasie S wprowadził bardzo ciekawe rozwiązanie – Magic Body Control. Miałem okazję jeździć takim samochodem i mam wrażenie, że testy i praca nad tym rozwiązaniem, mogły odbywać się w Polsce 🙂 Napiszę Wam krótko jak działa, wtedy zrozumiecie dlaczego tak twierdzę 🙂 Na dole posta dwa filmy 😉

Otóż w nowej klasie S, Magic Body Control łączy w sobie zalety aktywnego systemu zawieszenia ABC (Active Body Control) z nowością i wynalazkiem Mercedesa – funkcją ROAD SURFACE SCAN. W tym ostatnim rozwiązaniu znajduje się kamera stereo która rejestruje ukształtowanie nawierzchni. 

System ten rozpoznaje nierówności drogi, zanim pojazd na nie najedzie, i przygotowuje zawieszenie do ich pokonania, tak żeby sama karoseria nie zanotowała żadnych odchyleń. Zmienia się wtedy siła działania kolumn resorujących, a pofalowania nawierzchni są w znacznym stopniu kompensowane. Zastanawiałem się jak to działa w polskich warunkach i muszę Wam powiedzieć, że po przejeżdżeniu samochodem całego dnia, stwierdziłem że w Polsce nie ma dziur !!! Tak, działanie Magic Body Control jest wyśmienite !!! Tylko gdybyśmy wszyscy mieli takie rozwiązania w samochodach, to pewnie zarządcy dróg nie wstawali by z łóżka rano 🙂 Po co kleić dziury??

Poniżej przedstawiam Wam dwa filmy Mercedesa – jeden, który w bardzo sugestywny i zabawny sposób przedstawia działanie tego rozwiązania. I tak się zastanawiam, czy wcześniej było jajko czy kura?? 🙂 Czy inżynierowie Mercedesa, bawiąc się z kurami w weekend u dziadków na wsi, wymyślili to zawieszenie? Czy może już po jego stworzeniu wpadli na kurę?? Jak Wy obstawiacie??

https://youtu.be/TzhLIc6c4DU

I drugi – który pokazuje dokładnie jak działa to fenomenalne rozwiązanie. Miłego oglądania. Pozdrawiam Maciek

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 komentarzy “Magic Body Control Mercedesa – na polskie drogi?? A co do tego ma kura??”