Magic Body Control – parodia reklamy zawieszenia Mercedesa wykonana przez Jaguara

kura mercedes i jaguar

We wcześniejszym poście pisałem o rewelacyjnym rozwiązaniu zawieszenia w nowym Mercedesie klasy S. Pojawił się komentarz Tomka, cytuję jego część:

Tomek / 2 gru 2014 4:21pm : „…A co do tej reklamy z kurą to chyba była jej parodia jakiejś inne marki. Możesz coś o tym napisać? Chętnie przeczytam.Teraz czekam na post i Twoje odczucia odnośnie parodii reklamy Jaguara”. FILM 

W związku z tym dla Was i specjalnie dla Tomka, poniżej parodia, czy raczej cięta riposta Jagura. Miałem napisać o swoich odczuciach, więc kilka słów w temacie. Osobiście uważam, że reklama jest zrobiona „z jajem” – chociaż nie wiem, czy któraś z kur je w sobie miała w momencie kręcenia filmu 🙂 . To tyle tak całkiem osobiście, jednak nie byłbym sobą, gdybym nie napisał o moim wrażeniu zawodowym… Pomimo tego, że w kategorii skeczu riposta Jaguara jest fajna, to merytorycznie wydaje się cienka (zaznaczam, to moja opinia). Dlaczego? Gdybym ja był właścicielem marki Jaguar, raczej pomyślałbym jak spróbować wdrożyć podobne rozwiązanie, może lepsze?, może tańsze? i wtedy bym je zareklamował. Gdybym nic nie wymyślił, to chyba przemilczałbym temat, tak jak zrobiły to np. Audi czy BMW (chociaż pewnie ciężko pracują po nocach nad konkurencyjnym zawieszeniem). Teraz wyszło że Jaguar jest uboższy o takie rozwiązanie jak Magic Body Control i woli swoim klientom zaoferować drapieżność kota 🙂 Fajne, ale w reklamie Porsche, Ferrari czy Maserati, a nie w Jaguarze – walczącym „odpowiednikiem” klasy S o klienta – modelem XJ. Potwierdzeniem tej tezy jest, jak pisze sam producent „kocurów” na swoich stronach – „pojęcie luksusowej limuzyny (XJ)”.

Więc dla mnie w kategorii „śmichy chichy” Jaguar zdobywa 10/10 punktów, natomiast w kategorii wyposażenia samochodu którego brakuje w XJ-ocie – 0/10. Dobra, już nie jestem sztywniakiem, zobaczcie sami ciętą ripostę wujka Jaguara 😉 Pozdrawiam M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *