Mercedes AMG GT3 – nowy pocisk na tor

Niedawno Mercedes zaprezentował swój nowy sportowy model AMG GT. Teraz firma na jego bazie stworzyła samochód do serii wyścigów GT3. Samochód oczywiście został poddany wielu modyfikacjom. Znajdziemy w nim wolnossący silnik V8 (bez żadnego doładowania typu np. Turbo), o pojemności 6,3 l, z którą współpracować będzie sekwencyjna skrzynia biegów, umieszczona przy tylnej osi. Taki zabieg powoduje bardziej równomierne rozłożenie masy samochodu, a co za tym idzie siły dociskowej wpływającej na prowadzenie samochodu.

AMG GT3 otrzymało ospojlerowanie  wykonane z włókien węglowych . Charakterystyczny jest duży otwór wentylacyjny na masce, tylny dyfuzor zderzaka i ogromne tylne skrzydło zwiększające siłę docisku tylne osi.

GT3-3

Zgodnie z wymogami specyfikacji samochodów serii GT3 wyznaczonymi przez FIA, AMG wyposażony jest w pełną klatkę bezpieczeństwa, fotele z włókien węglowych, szelkowe pasy bezpieczeństwa. We wnętrzu znajdziemy również cyfrowe zegary i wielofunkcyjną kierownicę, przypominającą rozwiązania stosowane w F1.

GT3-4

Specyfikacja techniczna samochodu, czyli moc, moment obrotowy i inne parametry, są owiane jeszcze tajemnicą. Znając profesjonalizm Mercedesa, który możemy zobaczyć choćby po sukcesach w F1, jestem spokojny o technikę, na pewno będzie konkurencją dla pozostałych marek serii GT3.

GT3-1

 

Maciek.

5 myśli na “Mercedes AMG GT3 – nowy pocisk na tor”

  1. Marzenie kiedyś tylko usiąść w takim bolidzie … A my w tej zasranej Polsce za marne pieniądze pracujemy i jeszcze nas grabią tymi podatkami i ZUSami…. Czy kiedyś bedzie normalnie w tym kraju?

  2. Człowiek nie ma za co przeżyć miesiąca normalnie pracując, jak stać ludzi to niech sie bawią, tylko czy ktoś sie nami interesuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *