Mercedes-AMG Project ONE – Hyper Car

27.1.2017 odbędzie się w Stuttgarcie pierwsze spotkanie na temat „Mercedes-AMG Project ONE” tzw. AMG Hyper Car. Samochód, który bazuje na technologii bolidu Formuły 1 wchodzi do produkcji w 2018, a premierę będzie miał jesienią  na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Przewidywana cena to ok. 2 mln. Euro netto z ograniczoną ilością produkcji między 300-400 sztuk w zależności od zamówień na cały świat. Z ciekawostek, samochód będzie miał hybrydowy napęd, ma mieć moc powyżej 1000 KM oraz przyspieszać około 5 sek. od 0 do 200 kmh.

Czy w Polsce znajdzie się jakiś chętny na takie cudo? Czas pokaże.

Zastanawiam się nad jeszcze jednym, czy ten super sportowy bolid będzie wyglądał jak prezentowany już chwilę temu concept?

12 myśli na “Mercedes-AMG Project ONE – Hyper Car”

  1. Szczerze wątpię, żeby ktoś w Polsce zdecydował się na to auto. Nie chodzi nawet o cenę, ale o zawieszenie. Zdecydowanie nie jest na nasze polskie drogi, przynajmniej tak mi się wydaje.

  2. Te nowe auta coraz bardziej przypominają coś w stylu batmobilu niż samochodów przeznaczonych do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Nie podoba mi się wcale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *