Mercedes, Audi i BMW kupują wspólnie firmę od koncernu NOKIA !!! Sam jestem w lekkim szoku :-)

Witajcie 🙂

Zawsze byłem przyzwyczajony do korzystania z Google Maps, i w momencie kiedy dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak HERE, spróbowałem się pobawić. I muszę Wam powiedzieć, że bardzo dobrze działa jako wyszukiwarka różnego rodzaju firm czy usług, sprawdza się również jako nawigacja. W kilku przypadkach (remonty koło Łodzi), działała lepiej niż wspomniana mapa Wujka Goog 🙂 Czy będę z niej korzystał na stałe? Tego jeszcze nie wiem, na pewno zacznę ją testować. Gdybyście chcieli spróbować, to poniżej podaję Wam link do strony, możecie z niej przenieść się również do sklepów Google Play, App Store czy Windows Phone Store, żeby zainstalować aplikację na swoich smartfonach. Dodam, że aplikacja jest bezpłatna.

MAPY HERE

A jak w ogóle wpadłem na HERE? Otóż dowiedziałem się, że m.in. moja firma (Mercedes), zakupiła w niej 1/3 udziałów. I nie było to dla mnie nadzwyczajne, póki nie dowiedziałem się z kim je Mercedes nabył 🙂

5 sierpnia 2015 r. Daimler AG (Mercedes), AUDI AG i BMW Group uzgodniły z Nokia Corporation, że nabędą należącą do niej firmę HERE. Przedsiębiorstwo to zajmuje się mapami cyfrowymi i usługami opartymi na lokalizacji . Transakcja ma zapewnić długoterminową dostępność produktów i usług HERE jako otwartej, niezależnej platformy dla map bazujących na chmurze i innych usług mobilnych dla wszystkich klientów branży motoryzacyjnej oraz innych sektorów przemysłu. Wspomniane trzy firmy motoryzacyjne będą posiadać równe udziały w HERE, żaden z nich nie ubiegał się o nabycie pakietu większościowego. Zamknięcie transakcji powinno mieć miejsce w pierwszym kwartale 2016 roku, zaraz po wydaniu zgody przez odpowiednie władze antymonopolowe.

HERE wytycza aktualnie fundamenty pod kolejną, nową generację usług mobilnych, również związanych z lokalizacją. Dla firm z sektora motoryzacji są one podstawą nowych systemów wspierających kierowcę w prowadzeniu pojazdu i podnoszenia ich bezpieczeństwa. W dalszej perspektywie mają one prowadzić do produkcji autonomicznych pojazdów.

Maksymalnie precyzyjne mapy będą współdziałać z danymi z pojazdu, uzyskiwanymi w czasie rzeczywistym, co spowoduje znaczną poprawę bezpieczeństwa na drogach a także ułatwi tworzenie nowych produktów i usług. Systemy będą opierać się na wspólnych danych, każdy z producentów w/w samochodów będzie oferował swym klientom jednak różne i charakterystyczne dla siebie usługi.

HERE jest jednym z głównych dostawców map i usług opartych na lokalizacji. Oferuje produkty i dane dotyczące prawie 200 krajów w ponad 50 językach. Będzie nadal rozwijać swoją silną pozycję, poszerzać gamę produktów i udostępniać je klientom ze wszystkich sektorów.

Zarząd HERE pozostanie niezależny. Jego celem będzie rozwijanie działalności firmy w takim kierunku, aby była otwarta na wszystkich klientów. Konsorcjum nie będzie ingerowało w jej działania operacyjne.

Jak więc widzicie, nawet tak wielka konkurencja jak Mercedes, Audi czy BMW, potrafi działać wspólnie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa i komfortu swoich klientów. Ja akurat z takiej współpracy się cieszę 🙂 i gratuluję pomysłu 🙂

Miejmy nadzieję, że małżeństwo – kurczę, raczej trójkąt 🙂 – przetrwa próbę czasu  🙂

Pozdrawiam Maciek

here2

here1

 

2 myśli na “Mercedes, Audi i BMW kupują wspólnie firmę od koncernu NOKIA !!! Sam jestem w lekkim szoku :-)”

    1. Najważniejsze, żeby to dało korzyści i zadowolenie klientów 🙂 Też jestem ciekaw Marcinie co będzie dalej. Pozdr.Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *