Mercedes-Benz AMG – sprzedają się w Polsce jak świeże bułki

SLS AMG jazdy Kielce

Mercedes sprzedał w zeszłym roku ponad 40 tysięcy sportowych modeli spod znaku AMG. W Polsce nabywców znalazło aż 408 sztuk. Dla porównania w 2013 roku Polacy zakupili 140 szt. sportowych AMG. Największy wzrost i wolumen sprzedaży miały AMG z serii nowej klasy A oraz CLA, i ten fakt chyba nikogo nie powinien dziwić. Sprzedaż odpowiednio 93 szt. klasy A 45AMG i 98 szt. CLA 45AMG.

A45_edititions4

 

cla 45 amg

Właśnie te modele są w Mercedesie najtańszą, super-sportową odmianą z Affalterbach. Dobrze wyposażony samochód z logo AMG i napędem na wszystkie koła 4Matic, można kupić już od 186 600 zł (cena A45), czy w przypadku CLA od 224 500 zł. Przyznacie że przy cenie SLS-a AMG (od ponad 700 tyś. za podstawę), czy AMG GT który właśnie zadebiutował (kosztuje niespełna 500 tyś. zł), dwieście tysięcy za naprawdę „wyczynowy” wózek ze stajni AMG, to jak promocja czy wręcz prezent 🙂

I o ile mnie powyższy fakt sprzedaży „maluchów” z AMG nie dziwi, to już mocno się zastanawiam, skąd w Polsce tylu klientów na samochody AMG z górnej półki. Dajmy na to klasa G, czy nowa klasa S, tu zabawa z konfiguratorem zaczyna się od prawie 700 tysięcy. A z tego co widzę po naszej sprzedaży, to ceny finalnej zabawy tych klientów są o kilkaset tysięcy wyższe !!! Dobra 🙂 ja się cieszę że społeczeństwo się bogaci i stać nas już na takie samochody. I życzę Wam, żebyście kiedyś mogli mieć taki problem, jak podjęcie decyzji o kolorze nadwozia czy skóry, w samochodzie za MILION złotych 🙂 Tak, tak, takie mogą być w życiu problemy….

s63 amg

g 63amg

Co do ilości, to klasy S w wersji AMG sprzedało się w Polsce 57 szt, dokładnie tyle samo wyjechało na nasze drogi klas G AMG. Kiedyś już o tym pisałem, że to nie w Emiratach Arabskich czy Dubaju sprzedało się najwięcej klasy G 63AMG 6×6. Tak, to właśnie w Polsce ten cudowny samochód znalazł aż siedmiu nabywców. Przypomnę, samochodu za ponad 2 MILIONY ZŁ !!! Poniżej wpis dla przypomnienia:

http://facecar.pl/bida-w-kraju-kryzys-a-tu-hit/

Co ciekawe, model A 45 AMG w ubiegłym roku testował ambasador marki Mercedes-AMG w Sobiesław Zasada Automotive, czyli podwójny Mistrz Olimpijski i zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich – Kamil Stoch. Czyżby dołożył swoje pięć groszy do popularności AMG?

Kamil i A45 AMG

Osobiście miałem okazję jeździć Mercedesami ze stajni AMG, więc wcale mnie nie dziwi wzrost ich popularności 🙂 Fotka z testów AMG 🙂 Maciek 

SLS AMG jazdy Kielce

4 myśli na “Mercedes-Benz AMG – sprzedają się w Polsce jak świeże bułki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *