Mercedes klasy A po liftingu 2015

Cześć 🙂

Dziś chciałem Wam pokazać oficjalne zdjęcia Mercedesa klasy A po liftingu. Samochód od produkcji wrześniowej otrzyma nową stylistykę. Zmienią się przednie i tylne zderzaki, reflektory przednie (opcjonalnie w technologii LED) oraz tylne lampy. Modyfikacji ulegnie również wygląd końcówek wydechów, tylnych dyfuzorów zderzaków. Liftingowi poddane zostanie także wnętrze samochodu – nowy kształt kierownicy, zmienione radio, sterowanie foteli….; i niektóre opcje wyposażenia. Wreszcie za niewielką dopłatą (kilkaset zł) będzie można zamówić 8-calowy ekran radia, który w obecnej wersji wymagał zakupu nawigacji Command Online w niebagatelnej cenie 13 741 zł 🙂

Ci z Was, którzy mają okazję jeździć klasą A, B, CLA lub GLA ( B i CLA przed liftem) zapewne użytkują samochód z systemem nawigacyjnym Becker Map Pilot, teraz to się również zmieni. Oczywiście Command zostanie w ofercie, lecz dostępna będzie również sporo tańsza nawigacja Garmina kosztująca ok. 2 500 zł. Z doświadczenia mogę powiedzieć, działająca lepiej i mająca dużo dokładniejsze mapy od wspomnianego Beckera.

Niewielkie zmiany czekają nas w dostępnych jednostkach napędowych. Z istotniejszych wymienię wzrost mocy w silnikach benzynowych, teraz wersja A250 Sport będzie miała 218 KM, a topowa wersja A-strzały – A45 AMG, podniesie się z obecnych 360 KM do 381 KM. Przy tej ostatniej to w sumie nie wiem po co :-), 360 KM w tym małym samochodzie i tak zabija 🙂

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia nowej A-klasy, której pierwsze egzemplarze przyjadą do nas we wrześniu br. Ja sam patrząc na nie stwierdziłem, że bazowa z dodatkowym pakietem stylizacyjnym mniej mi się podoba od aktualnej – poczekam jednak z finalną oceną do czasu, aż zobaczę samochód na żywo 🙂 Do A w pakiecie AMG lub 45 AMG nie mam się do czego przyczepić, jest ładna i agresywna.

A jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam Maciek

WERSJA BAZOWA Z PAKIETEM STYLIZACYJNYM

WERSJA W PAKIECIE AMG

A 45 AMG

7 myśli na “Mercedes klasy A po liftingu 2015”

  1. Super kolorystykę ma ten pierwszy – wystarczyło by zmienić ten spoiler i zaprojektować do nowa tylne światła i samochód jak marzenie! Dodatkowo to przecież Mercedes!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *