Nadchodzi nowy GLE i GLS, premiera 2018 r.

Mam dla Was kolejne nowiny ze świata Mercedes-Benz. Otóż w roku 2018 spodziewamy się nowego modelu GLE oraz GLS, jak pamiętacie te nazwy zastąpiły popularną klasę M i GL. O wprowadzeniu nowych modeli pisałem już w grudniu zeszłego roku, poniżej przypomnienie.

NOWE MODELE Mercedesa do 2018 roku!!!

Teraz trochę rozwinę temat w/w modeli. Pierwszy z gamy SUV-ów pojawi się nowy GLE (oznaczenie modelu W167), premiera ma mieć miejsce na wiosnę 2018. Model GLS (X167) ma zostać zaprezentowany pod koniec 2018 roku. GLE ma być szerszy od aktualnego modelu, długość może zostać niezmieniona.

Pisanie o pewnych rzeczach dotyczących dość odległego czasu, jest trochę jak wróżenie z fusów, ja przytoczę te zasłyszane, które są jak najbardziej prawdopodobne. I tak , zarówno GLE jak i GLS, mają przyjąć technologiczne nowinki od aktualnej klasy E. Pojawi się więc zupełnie nowy wyświetlacz HUD, na którym kierowca będzie widział przed sobą wskazania prędkości, nawigacji czy znaków drogowych. Nowe modele będą dysponować całą serią nowinek z zakresu bezpieczeństwa, do najważniejszych należeć będą – hamulec Pre-Safe, który automatycznie wyhamuje pojazd przed przeszkodą; system wspomagania układu kierowniczego, który już nie musi mieć białych linii na drodze żeby określić trasę (widzi pobocze, drzewa, bariery itd.) i potrafi sam prowadzić przez 5 minut. Będzie również asystent parkowania, realizujący manewry nawet bez kierowcy w środku, sterowany telefonem komórkowym. O pozostałych systemach możecie dokładnie doczytać na stronach Mercedes-Benz – po odszukaniu zakładki z nową klasą E (W213).

W GLE oraz GLS-ie pojawią się nowe silniki, pierwszym z nich będzie jednostka o oznaczeniu OM654 – to 2-litrowy, czterocylindrowy diesel o mocy ok. 200 KM. Kolejnym będzie diesel  OM656, pojemność 2,9 litra, rzędowe 6 cylindrów. W nowych modelach może pojawić się również nowy, rzędowy silnik benzynowy o pojemności 3-litrów oraz hybryda.

Kolejną ważną modyfikacją, którą ma zapoczątkować przyszłoroczny lifting klasy S, ma być instalacja elektryczna, w której popłynie 48 volt.

Nowy GLE już jest testowany przez Mercedesa, poniżej zdjęcia.

w167-1

w167-2

2 myśli na “Nadchodzi nowy GLE i GLS, premiera 2018 r.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *