NOWY MERCEDES-BENZ AMG GT

Już w przyszłym roku Mercedes pokaże nowy, sportowy model ze stajni AMG. Wielu mówi, że to następca niesłychanego hitu, modelu SLS AMG. I nie mają racji. Poniżej dźwięk silnika!

Samochód nie zastępuje SLS-a, jest nowym modelem, który ma konkurować na rynku z takimi samochodami jak Porsche 911 czy Jaguar F-Type. AMG nadal składa każdy silnik ręcznie, tak będzie również w GT, zgodnie z panującą w firmie zasadą – „one man, one engine”. Dlatego też każdy motor jest opatrzony tabliczką z własnoręcznym podpisem mechanika, który go zmontował. W  AMG GT znajdziemy pod maską silnik V8 o pojemności 4-litrów, z podwójnym doładowaniem, moc 510 KM. Moment obrotowy wynosi 650 Nm dostępnych w zakresie od 1750 do 4750 obr./min. Warto przy tej okazji wspomnieć, że sam silnik ma ważyć tylko 209 kg. Samochód ma zostać oficjalnie zaprezentowany jesienią tego roku, w sprzedaży pojawi się w marcu 2015 r.

Byłem w Portugalii (Faro) podczas prezentacji nowych modeli Mercedesa i dowiedziałem się nieoficjalnie, że cena ma startować od niewiele ponad 400 tysięcy zł. Porsche 911 zaczyna się od 450 tyś. zł w dodatku ze słabszym silnikiem (mniej od AMG GT o 160 KM), Mercedes może więc sporo w tym segmencie namieszać.

A tak inżynierowie z AMG szukali inspiracji do ustawienia wydechu AMG GT. Posłuchajcie co im wyszło 🙂

m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *