Nowy Mercedes GLC czyli następca GLK

W związku ze zmianą nomenklatury nazewnictwa w Mercedesie ( NOWE NAZWY MODELI MERCEDESA ), w tym roku pojawi się nowy SUV pod nazwą GLC. I nie będzie to tylko samochód który zmienił nazwę. W całości będzie to nowy model, który ma zastąpić GLK. Do tej pory GLK był samochodem, który budził skrajne uczucia.Klientów można było w zasadzie podzielić na dwa równe obozy – jedni z nich uwielbiali te kanciaste kształty, drudzy totalnie nie akceptowali takiego designu. 

Głównym powodem niechęci tej drugiej grupy, była właśnie bryła samochodu. Zwracali uwagę na komfort GLK, bardzo dobre wykończenie wnętrza. Zdecydowana większość chwaliła komfort jazdy, pracę zawieszenia, układu napędowego 4Matic, skrzyni automatycznej. Niektórzy akceptowali wygląd, który był jedynym minusem przy tych wszystkich zaletach. Z kolei pierwsza grupa – entuzjastów modelu – chwaliła samochód za w/w rzeczy, dokładając do tego zdanie o pięknym, jedynym w swoim rodzaju nadwoziu, którego nie da się na drodze pomylić z żadnym innym samochodem.

Mercedes-Benz-GLK-Class_2013_1024x768_wallpaper_0c

Mercedes wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które w swojej pracy wykorzystuje modele GLK, umowa z GOPR-em została przedłużona i to właśnie ta formacja, ma jako pierwsza w Polsce zasiąść za sterami nowego GLC.

IMG_2827

Teraz przyszedł czas na zmiany. W sierpniu br Mercedes zaprezentuje nowe GLK – czyli GLC. Samochód technologicznie oparty o nową klasę C. Jego linia nie będzie już tak kontrowersyjna, i patrząc na ostatnie wyczyny Mercedesa dotyczące nowych modeli, zakładam że zyska większą popularność. Będzie w stosunku do GLK szerszy, dłuższy, ze znacznie większym bagażnikiem – 100 litrów więcej niż w nowej klasie C kombi. Samochód nie miał jeszcze swojej premiery, więc poniżej przedstawiam Wam zdjęcia tylko częściowo zamaskowane, modelu który został przyłapany podczas rozładunku. Dla zainteresowanych napiszę jeszcze, że w czerwcu br. ma ruszyć przedsprzedaż, będą znane już ceny i dostępny konfigurator. Maciek

glc1

glc2

glc3

glc4

glc5

glc6

 

 

1 myśl na “Nowy Mercedes GLC czyli następca GLK”

  1. Pingback: Psychologia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *