Odpowiedź na komentarze :-) Nowy Mercedes C Coupe to NIBY kopia BMW 4 Coupe???

Dobry wieczór 🙂

Ten wpis będzie odpowiedzią na dziwne zarzuty, które pojawiają się w komentarzach do zdjęć nowej klasy C Coupe na naszym profilu FB. Znalazłem identyczne opinie rownież na innych, które wystawiły zdjęcia, czy na kilku stronach www.

Nie mam zamiaru nikogo swoim wpisem obrażać, ale czuję się w obowiązku rzeczowo i zgodnie z prawdą wyjaśnić pewne kwestie. Tak, po pierwsze dlatego, że pracuję w Mercedesie. Po drugie dlatego, że mam prawie 16-to letnie doświadczenie w branży, którym chętnie się podzielę 🙂

Zarzuty – jakoby rzekomo nowa klasa C Coupe była kopią, czy jak niektórzy piszą dosłownie „zerżnięciem” BMW serii 4 Coupe – mógłbym wyjaśnić jednym zdaniem-pytaniem – „Co było wcześniej? Jajko czy kura?”. I w sumie powinienem skończyć, a że lubię precyzyjne odpowiedzi, to dopowiem 🙂

Żeby wyjaśnić do końca ów temat, tak finezyjnie przez niektórych określany, a w domniemaniu przyjęty jako pewnik, napiszę w kilku zdaniach jak jest rzeczywiście 🙂 Na początku zaznaczę tak jak zawsze Wam obiecywałem, czyli szczerze – BMW 4 Coupe bardzo mi się podoba, technicznie nie polemizujemy tu dziś, nie tego dotyczy wpis.

A więc, nowy Mercedes C Coupe serii 205, jest niczym innym, jak kontynuacją produkcji modelu o tej samej nazwie, występującego w poprzednim typoszeregu W204. Teraz mamy nową C W205, naturalnie więc zmienia się również wersja Coupe.

Jasnym i klarownym dowodem na to, że nowa klasa C Coupe nie jest żadną kopią BMW4, jest FAKT, że C Coupe była dużo wcześniej w ofercie niż czwórka!!! C Coupe weszła do produkcji w 2006 roku, a BMW 4 w 2013!!! Który tu jest kopią (jeżeli wogóle!) –  powinno być dla tych, którzy tak twierdzą – OCZYWISTE!!!

A czym w takim razie jest dziś kopiowanie? Osobiście dla mnie rozsądne powielanie produktów to żaden problem. W dzisiejszych czasach wiele firm – lepiej lub gorzej – kopiuje konkurencję, jeżeli na ich produkty jest popyt. To naturalny proces, który pozwala zwiększyć dochody bez wyważania dawno otwartych drzwi. Dodatkowo takie działania zwiększają postęp cywilizacyjny, każdy chce choć na chwilę odskoczyć konkurencji, wymyślić coś nowego, co pozwoli zwiekszyć sprzedaż i zyski. Jedni gonią drugich, i tak w kółko i na zmianę 🙂 Przykładów można tu mnożyć wiele, choćby smartfony, telewizory, produkty spożywcze, ubrania,  AGD, i w sumie to chyba wszystko co nas otacza i z czego codziennie korzystamy.

Dziwi mnie tylko fakt, że każda kopiująca firma zarzeka się tego jak żaba wody, ale widocznie tak już musi być. Pewnie dlatego, że psychologicznie zawsze lepiej jest być tym pierwszym i najlepszym.

Ponizej przedstawiam Wam chronologicznie zdjęcia samochodów – Mercedesa C Coupe W204, BMW serii 4 Coupe i najnowszej klasy C W205. Tak jak się narodziły, żeby pokazać co tak naprawdę jest kopią czego, jeżeli już trzymamy się takiej terminologii. I na koniec dodam, że jestem pewien na 100%, iż wrażenie kopiowania powstaje u tych którzy tak twierdzą, tylko i wyłącznie po ocenie bocznej bryły wspomnianych modeli. Gdyby dokładnie przeanalizowali przód, tył i wnętrze, to pewnie nie wysnuli by teorii o kalce – stąd poniższe zdjęcia.

Mercedes C Coupe w 204

image

BMW serii 4 Coupe

image

Nowa klasa C Coupe 2015-2016

image

 

Chronologicznie od góry dla porównania.

image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 komentarzy “Odpowiedź na komentarze :-) Nowy Mercedes C Coupe to NIBY kopia BMW 4 Coupe???”