Powrót MAYBACHA I ZMIANA NAZW MODELI MERCEDESA

Mercedes reaktywuje markę Maybach. Poza tym zmienia od przyszłego roku nazwy swoich modeli. I dobrze, bo klienci już przestają kodować połączenie różnych literek przy tak bogatej gamie samochodów. 

Salon Mercedesa, klient – dzień dobry, jestem zainteresowany zakupem samochodu, chciałbym ofertę na „gieela”. Sprzedawca –Zapraszam, skonfigurujmy Pana samochód . Po zakończeniu klient pyta – jaka cena tam Panu wyszła?? Sprzedawca – 486 000 zł. Klient – CO ???? !!!!! Mój znajomy kupił takiego za 160 000 zł !!! Skąd Pan wziął taką cenę ???!!!  No i zaczyna się pokazywanie katalogów i samochodu… Wspólnie dochodzą, że chodziło o „gieela” – właśnie, wymowa ta sama, a oznaczenie już inne – klientowi chodziło o GLA a nie GL(a).

No i jak widać, chyba Mercedes też zaczął się trochę gubić w tych wszystkich nazwach, chaotycznych i nie związanych z „ojcem” danego modelu. Popatrzcie np. na model CL. Nie znając się jeszcze bardzo na motoryzacji, widziałem kiedyś takie duże, sportowe Coupe na parkingu. Czarny lakier, w środku beżowa, skórzana tapicerka, dodatkowe emblematy AMG, podchodzi właściciel, odpala, daje gazu i ….. orgazm 🙂 – co za dźwięk !!! Zaczynam się zastanawiać co to za model? Wydedukowałem że klasa C jest limuzyną, to CL jest wersją Coupe klasy C… Wiem, pewnie teraz się z tego śmiejecie, ale wierzcie mi, wiele osób które znam, a nie są znawcami motoryzacji, tak właśnie rozumuje. Teraz wiem, że to Coupe oparte na klasie S. W końcu jednak ma się to zmienić.

Podstawowe nazwy modeli pozostają, będzie więc A,B,C,E i S. To proste, tak było i pozostaje. Dalej, wszystkie SUV-y będą podlegały pod rodzinę klasy G i tak:
G – ojciec rodziny
GLS – to nowa nazwa teraźniejszego GL, dlaczego w nazwie mamy S? Bo to duży, luksusowy SUV, który ma się kojarzyć z klasą S tego segmentu.
GLE – to nowa nazwa dzisiejszego modelu ML, skąd E? Skoro GL ma się kojarzyć z osobową S, to ML ma być bratem klasy E ( tak jak często porównuje się np. BMW 5 do X5).
GLC – to nowy przydomek modelu GLK, C w nazwie ma przywodzić na myśl osobową klasę C, dzięki której GLK otrzymało płytę podłogową – W204. Tak też będzie w nowym GLC, które zobaczymy w przyszłym roku, samochód będzie miał płytę podłogową nowej klasy C W205.
GLA – tego typka już znamy 🙂 Oparty na podłodze klasy A, i tu zmiany nie będzie.

Do nowej rodziny 4-drzwiowych Coupe wejdą CLA – hit sprzedaży Mercedesa oraz królewski CLS – piękny i drapieżny 🙂 Każda próba jego naśladowania przez konkurentów, jest dla mnie tylko słabą kopią.

W Roadsterach pozostaje SL oraz SLK – ale w nowej nazwie SLC – i dobrze, bo przecież to niższy brat klasy C.

Na początku pewnie wszyscy będą się gubić w nowych nazwach, ale chyba przyznacie sami, że Mercedes wprowadził w końcu logiczny ciąg ich pochodzenia. I za to szacun, to na pewno wielka rewolucja, i to nie tylko pod kątem zmiany nomenklatury, za tym idą koszty dostosowania programów, konfiguratorów, testerów serwisowych, katalogów i wielu, wielu innych rzeczy.

Neue Nomenklatur Mercedes-Benz Modellreihen

A teraz kilka słów o Maybachu.

Był, później Daimler AG go zamknął, teraz powraca. Według mnie to dobry ruch, że został oparty na nowej klasie S. Nie ma zbędnych kombinacji, będzie dłuższy, bardziej ekskluzywny, klient będzie miał większą indywidualność w jego kompletacji. Sam nie wiem o co mi chodzi w poprzednim zdaniu 🙂 Przecież taka też jest klasa S 🙂 Dobra, to będzie dłuższy, droższy i pewnie klient będzie mógł bardziej powybrzydzać 🙂

Póki co widać że Mercedes ma swój koncept na sukces, zmienia się nie do poznania. Same rewolucje w tej konserwatywnej marce 🙂 Ale dobrze, wreszcie właściciele marki dostrzegli młodszych klientów i jak widać się nie pomylili.

Jestem ciekaw co sądzicie o nowych nazwach i reaktywacji Maybacha? Piszcie śmiało 🙂 Pozdrawiam m.

2 myśli na “Powrót MAYBACHA I ZMIANA NAZW MODELI MERCEDESA”

  1. Pingback: FACECAR - Blog o motoryzacji i pracy w motoryzacji » NEWS!!! Zmiana nazwy sportowych modeli Mercedes-Benz AMG

  2. Pingback: facecar - blog o motoryzacji i pracy w motoryzacji » Nowy Mercedes GLC czyli następca GLK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *