Rajd BAJA – SZCZECIN 2014

  • by

Tak było na rajdzie Baja w Szczecinie. Jestem ciekaw, ilu z Was jest fanami rajdów terenowych? Ja zawsze wolałem rajdy WRC,Mistrzostwa Polski w Rajdach Samochodowych. Dopiero po wizycie na pierwszym rajdzie terenówek w Nowym Sączu, o którym pisałem wcześniej, złapałem bakcyla. Jest bardzo szybko i emocjonująco. Nie mam tak dobrego filmu ze Szczecina, więc udostępniam ten, naprawdę genialnie zrobiony. A gdzie TV???

Standardowo zastanawiam się, dlaczego nie widać obszernych relacji w TV. Czy to telewizja jest niezainteresowana, czy ludzie z PZM się słabo starają? Jak w polskim sporcie motorowym przyciągnąć sponsorów, jeżeli poza filmikiem na YouToube czy kilku prywatnym zdjęciom na Facebooku, rajdy są nieobecne? Ci wielcy sponsorzy Krzyśka Hołowczyca czy Adama Małysza muszą jakoś robić koszty, stąd wydawane pieniądze na team, ale reklamowo, umówmy się, szału nie mają. Poza wspomnianymi powyżej, drobnymi oznakami życia w internecie, mogą skorzystać z obecności znanego kierowcy na swoich imprezach firmowych – dla pracowników, czy kontrahentów. I TYLE… Poza tym, przepraszam, jeszcze garstka maniaków, którzy zobaczą reklamę na samochodzie podczas OES-ów, startu i mety. A w naszej kochanej TV puszcza się praktycznie sam chłam. Płacę 120 zł miesięcznie za N-kę i nie mam co oglądać. Głupkowate, kilkutysięczne odcinki seriali, wiadomości na jedno kopyto, w których kałuża urasta do roli powodzi, wieczne kłótnie idiotów z Wiejskiej…. I kodowane Mistrzostwa Świata w Siatkówce… Dobrze że chociaż ostatni mecz w piłkę nożną, wygrany przez naszą reprezentację z Niemcami, nie był kodowany, chociaż gdyby właściciele stacji wiedzieli że wygramy, pewnie by tak zrobili 🙂

Może nie mam racji, ale uważam, że do tch wszystkich PZM-ów, PZHL-ów i innych ów, powinien w końcu wjechać Minister Sportu i podziękować Zarządom. Obstawić młodych, rozgarniętych managerów, którzy będą w stanie poprowadzić związki sportowe, jak firmy. Firmy, które przyciągną TV, sponsorów, zarobią pieniądze na gadżetach i imprezach towarzyszących. Dlaczego podczas Rajdu Baja, nie zrobić światowej premiery jakiegoś nowego SUV-a, ściągnąć koncern motoryzacyjny, światowych dziennikarzy, VIP-ów, TV ??? Zrobić show, wielkie wow !!! I na tym zarobić, a przy okazji dać nam zobaczyć, jaki to pasjonujący sport….

m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *