Reaktywacja Legendy – POLSKI SOKÓŁ

„Premiera Sokoła budzi emocje i to nie tylko u nas:) Musimy powtórzyć, że nigdy nie zamierzaliśmy budować repliki. Szanujemy zdanie tych, którzy nie zgadzają się, co do naszej stylistyki, jednak pozostaniemy konsekwentni i będziemy kontynuować naszą wizję, acz nie wykluczamy zmian w prototypie, bo po to go zbudowaliśmy.
Przypomnijmy, nikt przez 75 lat nie podjął wyzwania reaktywacji Sokoła, choć każdy mógł to zrobić, czego jesteśmy ewidentnym przykładem, bo nie stał za nami kapitał, a jedynie pasja.
Jeszcze raz dziękujemy za wielkie wsparcie w imieniu
PZInż i naszego partnera WZM!”

To oficjalny komentarz Panów z Sokół Motocykle S.A. Ja przeszukałem sieć ciekaw, jak zaprezentowany na targach w Kielcach motocykl się podoba.

I wielu internautów pisze, że im się podoba, że bardzo ładny, gratulują pomysłu, szanują trudy ciężkiej pracy.

Niestety znalazłem też wiele negatywnych opinii – że to kopia, że replika, nic nowego, badziew itd.

Czy my jako Polacy nie potrafimy się cieszyć sukcesem innych? Czy zawsze musimy narzekać i marudzić? Nic dziwnego, że nie mamy własnej marki motoryzacyjnej, że polscy projektanci i inżynierowie wyjeżdżają na zachód. Każda próba reaktywacji jakieś naszej marki przez pasjonatów, napotyka opór, zazdrość że może się komuś udać itd.

Panowie, życzę Wam powodzenia bo motocykl wygląda extra. Jest oldskulowy, nawiązuje do tradycji i wg mnie o to w tym chodzi. Uważam, że powinien nawiązywać designem do starych Sokołów, w końcu to reaktywacja marki. Można zmieniać nowe modele, ale mimo wszystko trzeba nawiązywać zawsze do tradycji marki.

A gdyby potrzebny Wam był doświadczony handlowiec motoryzacyjny, to chętnie pomogę.

Poniżej kilka zdjęć dawnych modeli.

m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Reaktywacja Legendy – POLSKI SOKÓŁ”