Rusza produkcja polskiej Syreny – ceny i silniki

Witajcie 🙂

Chciałbym Wam dziś napisać bardzo krótko, ale treściwie, o naszym nowym polskim samochodzie – Syrenie. Dowiedziałem się, że twórcy reaktywacji tej słynnej PRL-owskiej królowej szos, właśnie otrzymali dotację unijną, dzięki której ma ruszyć produkcja. Samochód jest wyjątkowy, dlatego o masowej produkcji przynajmniej na razie nie ma mowy. Początkowo z taśmy zjechać ma ok. 50 egzemplarzy, tak będzie w pierwszym roku produkcji. Późniejsze plany zakładają roczną ilość 300-tu sztuk.

Co znajdziemy pod maską? Podstawowym silnikiem będzie jednostka benzynowa o pojemności 1.4 litra i mocy 87 KM. Prawdopodobna cena Syreny z tym silnikiem ma wynosić ok. 50-60 tyś.zł. Dla fanów sportowych doznań Syrenka będzie oferowana z benzynowym silnikiem o pojemności 4,3 litra i mocy 400 KM, ta odmiana ma być oznaczona symbolem GT.

Jako miłośnik motoryzacji, bardzo się cieszę, że w końcu rusza produkcja naszego polskiego samochodu. Jestem niezmiernie ciekaw jak będzie wyglądać finalna wersja Syreny, jaka będzie jej jakość i ostateczna cena. I jak zwykle nie wypowiadam się na temat jej designu, to rzecz gustu więc ciężko polemizować, mnie się podoba. Pomijając fakt, że chodzi o odtworzenie starego modelu, liczy się to, że wreszcie po tylu latach, ktoś miał wielką odwagę i samozaparcie, żeby doprowadzić temat do końca.

Da mnie sam pomysł jak i nowa Syrenka są extra!!!

Trzymam więc kciuki, żeby wszystko się udało 🙂

Pozdrawiam Was Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Rusza produkcja polskiej Syreny – ceny i silniki”