Superbohaterowie jeżdżą Mercedesami

17 listopada na ekrany polskich kin trafi jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów o superbohaterach wszech czasów – „Liga Sprawiedliwości”. Do ligi superbohaterów, m.in. Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga oraz Flasha, dołączą samochody Mercedes-Benz – i pomogą im uratować planetę przed groźnym atakiem. Największym ikonom z komiksów wydawnictwa DC Comics towarzyszyć będą m.in. nowa Klasa E Kabriolet, Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo z nowym, opracowanym specjalnie na potrzeby filmu wnętrzem oraz Klasa G 4×42.

Z okazji premiery „Ligi Sprawiedliwości” Mercedes-Benz będzie prowadził aktywności w mediach społecznościowych, m.in. na Instagramie. Po raz pierwszy w historii producent zaprezentuje sześć ekskluzywnych komiksów, opracowanych we współpracy ze studiem DC Comics.

„Liga Sprawiedliwości to dla nas doskonała okazja, by zaprezentować walory pojazdów z naszej gamy – a przy okazji podkreślić fascynację, jaką budzi nasza marka. Klasa E Cabriolet w naturalny sposób pasuje do Wonder Woman” – mówi dr Jens Thiemer, wiceprezes ds. marketingu Mercedes-Benz Cars. A kto inny, jeśli nie Bruce Wayne, czyli Batman, miałby jeździć takim
samochodem jak Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo? Dlatego bardzo cieszymy się, że przy okazji tego wyczekiwanego filmu możemy współpracować z Warner Bros Pictures, a dzięki naszej pomysłowej i innowacyjnej kampanii, chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców”.

Nowy Mercedes-Benz Klasy E Cabriolet debiutuje na srebrnym ekranie jako samochód Diany Princes, lepiej znanej jako superbohaterka Wonder Woman. Diana udaje się Klasą E na rozmowę z Victorem Stone’em, czyli Cyborgiem. Kolejną samochodową atrakcją „Ligi Sprawiedliwości” jest występ prototypu AMG Vision Gran Turismo, który wybiera Bruce Wayne, gdy odwiedza
Barry’ego Allena (pseudonim Flash) celem rekrutowania go do ligi. Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, zaprezentowany po raz pierwszy w 2013 r., na potrzeby swojej roli otrzymał w pełni wykończone wnętrze z podświetlanymi elementami, wyścigowymi fotelami i wirtualną deską rozdzielczą. Wszystkie te elementy zostały zaprojektowane przez zespół Mercedes-Benz Design. Zgodnie z wymogami produkcji, filmowy pojazd jest o 10% większy od oryginału – musiał bowiem pomieścić mierzącego ponad 1,90 m Bruce’a Wayne’a, a jednocześnie zachować swoją smukłą, nisko poprowadzoną linię dachu.

„Jako projektant musisz kreować fantazję, często inspirujemy się więc branżową filmową. Cieszę się, że tym razem to branża filmowa zainspirowała się nami, i że nasz Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo zostanie samochodem dla superbohatera” – mówi Gordon Wagener, szef designu Daimler AG. „Ekstremalne proporcje, zmysłowe kontury i inteligentne rozwiązania łączą się tu w zapierającą dech w piersiach formę. To doskonały samochód dla Bruce’a Wayne’a”.

 

żródło: MB

15 myśli na “Superbohaterowie jeżdżą Mercedesami”

  1. Ja pracuję w Mercedesie od ponad 8 lat i nie widziałem żadnego osobowego MB z rdzą, produkowanego po 2008 roku. Zgoda, było kilka lat w historii MB, gdzie występowała rdza.
   Aktualnie jeżeli nowy egzemplarz nie miał szkody blacharsko-lakierniczej to samoistnie nie pojawia się rdza. Po drugie – skoro blacha jest ocynkowana i gwarancja wynosi 30 lat, czym się różni np. od blachy Toyoty czy innej marki która nie gnije? Kolejna sprawa, wiele nowych MB jest już aluminiowych, napiszesz dalej, że „każdy Mercedes gnije?”
   Słabo…
   Powielasz bzdury z netu nie mając pojęcia o czym piszesz…
   W okresie kiedy MB miał problem z rdzą, gwarancja na perforację wynosiła 1 rok. Skoro teraz wynosi 30 lat, to chyba wszystko jasne.
   Dodatkowo- jeżeli dziś posiadasz Mercedesa serwisowanego w ASO, i jest z rocznika w którym występowała owa rdza, firma usunie korozję za darmo (choć już jest dawno po gwarancji).

 1. A w Polsce gdzie można poczuć się jak superbohater i pojeździć sobie takimi cackami podczas jazdy próbnej? Albo wynająć takie cudo i pojeździć na torze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *