SYRMA – nowy polski supersamochód

Mamy nowy polski super samochód -SYRMA!!! Zadebiutował na targach w Genewie i tak się spodobał, że klienci chcieli go już zakupić 👍🏻 Zaprojektowany został przez 27-letniego Jacka Chrzanowskiego, który pochodzi z Łodzi i projektował już dla studzia współpracującego z Ferrari. Samochód napędzają dwa silniki, jeden tylną oś – benzyna 4.0 V6 Twin Turbo umieszczoną centralnie, drugi elektryczny wprawiający w ruch przednie koła. W sumie dysponuje mocą aż 900 KM. Auto ma trzy miejsca, a to co rzuca się w nim najbardziej w oczy, to brak bocznych szyb. Zamiast nich, w środku znajdują się dwa ekrany, na których wyświetlany jest obraz z kamer, pokazujących co dzieje się z boków, czy w tzw. martwym polu oraz z tyłu samochodu. Poza tym pokazują to, czego w nocy ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować.

SYRMA to nazwa gwiazdy, która znajduje się w konstelacji Panny. Czy polska SYRMA rownież zostanie gwiazdą? Czy wejdzie do produkcji? Trwają rozmowy z biznesmenem z Chin oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (chętni na zakup), a także z tajemniczym jeszcze producentem samochodów. Ja jestem zdecydowanie za, jedyne czego żałuję to tego, że został zaprojektowany we Włoszech i jeżeli trafi do produkcji to raczej poza Polską. Nie lubię politykować, ale zastanawiam się dlaczego u nas takie projekty nie mogą liczyć na wsparcie, tylko uciekają na zachód…

Jacek Chrzanowski zapytany w jednym z wywiadów, co by zrobił mając dużo pieniędzy, powiedział, że uruchomiłby manufakturę produkującą swój supersamochód, coś na wzór firmy Pagani.

Maciek

image

 

image

 

image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

27 komentarzy “SYRMA – nowy polski supersamochód”