Zaprojektowane przez Polaka Bugatti Gangloff

Paweł Czyżewski z Lublina wymyślił i zaprojektował nowy model Bugatti Gangloff. Wzorował się na modelu Bugatti Gangloff S 57 z lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Poniżej przedstawiam Wam do porównania ojca i syna:

 Bugatti-Type-57-Atalante-Concept-and-the-Gangloff-Concept

Dotąd nikomu nieznanym projektantem zainteresowała się już firma Bugatti, która rozważa produkcję konceptu Pana Pawła. A co on sam o sobie mówi?

„Bugatti Gangloff wieńczy moją ciężką pracę. A zarazem jest znakiem, że chyba już czas wypłynąć na szerokie wody. Od najmłodszych lat rysowałem samochody. A zaczęło się od resoraka Porsche 911. Zakochałem się w tym aucie, choć jeszcze wtedy nie wiedziałem, jaki to model. Później porównywałem każde auto do 911. I tak mi zostało do dzisiaj. Auta rysowałem wszędzie, w domu, na lekcjach, na wyjazdach oraz na uczelni podczas wykładów – dodaje. Jakiś czas temu, kiedy tworzyłem koncept Legarto, zainspirowałem się Bugatti. Znalazłem ją w klasyku tej marki – Bugatti Gangloff S 57 z końca lat trzydziestych ubiegłego wieku. Ta piękna maszyna o subtelnych, a zarazem pewnych liniach, wzbudziła moją ciekawość. A także smutek, bo już nikt nie tworzy tak ujmujących dzieł sztuki”.

Chyba więcej nie muszę już pisać, Pan Paweł powiedział już chyba wszystko na temat swojego konceptu. Poniżej przedstawiam Wam zdjęcia „polskiego” Bugatti, i jestem ciekaw czy takie samochody Wam się podobają? Czy marki motoryzacyjne powinny wskrzeszać swoje legendy? Czy ten design w dzisiejszych czasach może się jeszcze przyjąć? ….. Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 komentarzy “Zaprojektowane przez Polaka Bugatti Gangloff”